Wernisaż w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. C.Norwida, Wyszków

10/2/2015 2:35 am

Już nie pierwszy raz mamy okazję przekonać się z jak wielką uwagą i szacunkiem odnoszą się Władze Gminne Wyszkowa do współczesnej polskiej kultury.

Wystawa malarstwa  Łukasza Zedlewskiego „Światło w pejzażach”, która ma miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie jest kontynuacją wspaniałej historii związanej ze sztuką, odbywa się bowiem w pięknej sali noszącej imię wybitnego malarza pejzażysty profesora Ludwika Maciąga – absolwenta ASP w Warszawie i profesora tej uczelni, w którego pracowni ukończył studia współczesny znakomity artysta oraz ceniony pedagog – profesor Stanisław Baj. Łukasz Zedlewski to dyplomant w pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja i kolejne pokolenie wielkich talentów.

Dla kolekcjonerów malarstwa Łukasza Zedlewskiego wystawa w Wyszkowie to okazja do obejrzenia najnowszych jego prac, których tematem jest pejzaż, rzadko podejmowany we współczesnym malarstwie, a do którego Autor już nas przyzwyczaił.

Dla miłośników sztuki to okazja do zapoznania się pejzażami Artysty, w których światło gra niepowtarzalne role…

Jestem przekonana, że warto wspierać takie inicjatywy, które pokazują polską sztukę, w którą dodatkowo wplata się historia kilku wyjątkowych pokoleń.

Zapraszam, do obejrzenia wystawy wszystkich miłośników, kolekcjonerów zainteresowanych młodym malarstwem pejzażowym.

 

 20150121_202049  10944909_861404053923594_1157877240_n

 

swiatlo_w_pejzazu_plakat_wersja_2 (1)